Zespół

ANETA MATEJSKA

Praktykuję jogę od 2015 roku, a uczę od 2018. W 2019 roku otrzymałam od Katarzyny Pilorz ewaluację introductory I w metodzie Iyengara. Obecnie jestem absolwentką trzyletniego kursu nauczycielskiego pod jej okiem, afilowanego przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce. Moja mentorka legitymuje się niezwykle rzadkim stopniem nauczycielskim Senior Intermediate II, który został jej przyznany przez nieżyjącego twórcę tej metody – BKS Iyengara w 2014 roku. W Polsce podobny stopień lub wyższy posiadają 4 osoby. Wybrałam ją na swoją mentorkę, gdyż jak nikt zna się na jodze kobiecej. Także pod jej okiem odbyłam kursy jogi z tej sekcji: Praktyka jogi dla ciężarnych, Prkatyka jogi dla płodności oraz Praktyka jogi dla menopauzy.

Małgorzata Bartkowiak-Kubik

Małgorzata Bartkowiak-Kubik z wykształcenia pedagog, instruktorka jogi (dyplom zdobyty w Polskiej Akademi Kultury i Sportu w Warszawie). Własną praktykę jogi rozpoczęła w 2015 roku pod okiem Marty Lewandowskiej. Uczestniczyła w kursie instruktorskim jogi dla dzieci u Emili Burkiewicz (certyfikowana międzynarodowa nauczycielka jogi dla dzieci, według nas absolutny autorytet w tej dziedzinie w Polsce). Ukończyła również kurs „Joga jako narzędzie terapeutyczne wspierające rozwój dziecka” u Joanny Kołyszko -Tomasik (dyplomowanej nauczycielki jogi, prowadzącej zajęcia dla dzieci i dorosłych). Poza tym ma na koncie warsztaty u: Wiktora Morgulca, Marka Bednarskiego, udział w Międzynarodowych konwentach jogi u takich międzynarodowych nauczycieli Jaki Nett z USA (dyplomowana nauczycielka jogi w tradycji B.K.S. Iyengara specjalizująca się w pracy z dnem miednicy) oraz z Sharatem Arora z Indii (dyplomowany nauczyciel jogi w tradycji B.K.S. Iyengara). Uzupełniła wiedzę na kursie online ” Getting started in Kids Yoga” z Jaime Amor z USA. Małgorzata ma doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą. Na co dzień zawodowo od wielu lat pracuje dbając o bezpieczeństwo innych. Pomoże dzieciom nauczyć się rozpoznawania emocji, radzenia sobie ze stresem i napięciami.

Kamila Jaśkowska

Fitneska, farmaceutka i joginka w jednym! A na dodatek mama dwóch maluszków! Kto zrozumie Cię lepiej? Kamila jest instruktorką metody Pilates ®, trenerką personalną, instruktorką fitness, instruktorką Animal Flow®  oraz farmaceutką z 5 letnim doświadczeniem. Jogą zainteresowała się stosunkowo niedawno, ale przekonała nas jej motywacja. Dlaczego Kamila postawiła na jogę? Okazało się, że wyzwania macierzyństwa wymagają nie tylko fizycznej, ale też mentalnej formy. Bo po porodzie Ciało kobiety się zmienia. Masz mocno zmienione wzorce ruchowe, przeciążone dno miednicy, rozciągnięte powłoki brzucha, zaburzoną pracę przepony, zalewają Cię hormony, masz mniej czasu, więcej obowiązków i przytłacza Cię obezwładniająca odpowiedzialność za nowego członka rodziny. Żeby świadomie wrócić do formy fizycznie i mentalnie, Kamila zaczęła praktykować on-line z Małgorzatą Mostowską, a potem Justyną Kozioł. Joga okazała się odpowiedzią, dlatego Kamila wciąż szkoli się w tej dziedzinie, żeby łączyć dotychczasową wiedzę ze swoimi nowymi potrzebami i przekazać je Tobie. Dzięki jodze Kamila czuje sprawność i wolność w ciele, równowagę ciała i umysłu. Czerpiąc z jogi inspiruje ludzi do szukania w sobie sił i predyspozycji, by prowadzić zdrowy styl życia. Nie łatwo o to przy dwójce dzieci z niewielką różnicą wieku! Podziwiamy ją za to!
Pracuje od 10 lat w branży zdrowotnej, od 3 lat łącząc wszelkie aktywności z byciem mamą w pełnym wymiarze. Teraz, jak sama mówi, dotarła do miejsca, w którym pasja stała się jej profesją. Macierzyństwo dało jej nową jakość życia, która zaowocowała w ogromną sympatię do jogi, dlatego praktykując i ucząc się od najlepszych osób w Polsce, chciałaby dzielić się z Tobą wiedzą i doświadczeniem. Zapewni Ci potrzebę ruchu w najlepszym tego słowa wydaniu, z naciskiem na edukację oraz poprawną technikę. Ma w sobie matczyną troskę i farmaceutyczną precyzję.

Ewelina Ceklarz

Będzie prowadzić koncerty księżycowe. Ukończyła kurs Muzykoterapii Integralnej pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Podstawowym środkiem oddziaływania w muzykoterapii jest muzyka, która często jest wyzwalaczem i katalizatorem przeżyć i emocji. Jest również absolwentką kursu terapeutycznego oddziaływania wibracjami mis tybetańskich według tradycyjnego przekazu himalajskiego pierwszego i drugiego stopnia. Jej inspiracją i pierwszą mentorką jest Johanka – Joanna Filas. Obecnie Ewelina szkoli się z zakresu oddziaływania mis terapeutycznych na człowieka u Łukasza Mazurka. Ewelina w muzykoterapii odnajduje zatrzymanie na tu i teraz. Koncerty są według niej drogą do pogłębiania pracy ze sobą, a pasja  jest jej osobistą ścieżka rozwoju. Na jej koncertach odprężysz się i nauczysz odpuszczać stres. Na co dzień zajmuje się terapią pedagogiczną we wczesnym wspomaganiu małego dziecka.
„Zapraszam Ciebie do podróży w krainę dźwięków, które poruszają duszę i ciało, dostarczając pozytywnych wibracji. Moimi towarzyszami są instrumenty etniczne/archaiczne m. in. bęben oceaniczny kij deszczowy, misy tybetańskie i kryształowe oraz mój własny głos. Pomagam w rozwijaniu osobistego potencjału, odzyskiwaniu wewnętrznej harmonii ze sobą i światem. Uwielbiam kontakt z przyrodą, jogę oraz poznawanie oryginalnych instrumentów muzycznych z różnych stron świata.” – Ewelina

Izabela Pietrzak

Z wykształcenia fizjoterapeutka, instruktorka jogi dla dzieci.
Ziarenko Jogowe zasiał w niej dawno temu tato. Jako dziecko oglądała bajki w pozycji drzewa, a stawanie na głowie było jej konikiem. Uczestniczyła w kursie instruktorskim jogi dla dzieci u Emilii Burkiewicz. Ukończyła kurs jogi dla dzieci oraz kurs dla młodzieży i jogi rodzinnej. Inspiracją jest dla niej joga prowadzona przez Magdalenę Janik i Małgorzatę Kobus-Kwiatkowską. Iza ma doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą. Tworzy przestrzeń w której dzieci, młodzież czują się swobodnie. Jako mama trójki dzieci w rożnym przedziale wiekowym, widzi z czym mierzą się nastolatki i czego potrzebują maluchy. Jako fizjoterapeuta widzi ogromną potrzebę pracy z ciałem i pokazywania dzieciakom przez zabawę jak możemy o nie dbać . ,,Bo ciało to my, bez niego nie możemy istnieć. Wszystko ma wpływ na nasze ciało, stan fizyczny i emocjonalny. Chciałbym pokazywać dzieciom jaki wpływ na ciało ma to jak się aktualnie czujemy i szukać sposobów jak sobie z tym radzić.”

Dorota Kuźniak

Dorota praktykuje jogę od 2017 roku. Jak wiele osób rozpoczęła praktykę przez dolegliwości kręgosłupowe. Regularnie uczestniczy w warsztatach jogi Iyengara u dyplomowanych polskich i międzynarodowych nauczycieli, między innymi Małgosi Kłanieckiej, Patricii Walden, Konrada Kocota, Kasi Pilorz. W tym roku podjęła kurs terapeutyczny w Krakowie. Dzięki praktyce łapie równowagę pomiędzy pracą zawodową w muzeum, macierzyństwem i rękodzielnictwem. Na co dzień Dorota tworzy ekologiczne świece z wosku sojowego z naturalnymi olejkami eterycznymi. Dorota prowadzi zajęcia dynamiczne. Na pewno doznasz na jej zajęciach, co to znaczy zapomnieć o własnych myślach.

Blanka Węgorz-Czaja

Od 2019 pracuje w branży beauty. Jest profesjonalną stylistką rzęs, brwi oraz zajmuje się terapią manualną twarzy – KOBIDO UP i kinesiotapingiem estetycznym twarzy. Oprócz wykonywania zabiegów upiększających uczy moje kobiety, jak dbać o to, czego gołym okiem nie widać, czyli o mięśnie i powięzi w obszarze twarzy i głowy. W pracowni prowadzi autorskie zajęcia jogi twarzy.

Katarzyna Kumor

W 2007 roku rozpoczęła swoją przygodę z fizjoterapią, która trwała przez kolejne 5 lat na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Był to czas intensywnej nauki oraz coraz bliższego poznawania bezpośredniej pracy z pacjentami. Studiując, jednocześnie doszkalała się na kursach specjalizacyjnych oraz stopniowo rozpoczynała pracę z pacjentami. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w centrum rehabilitacji neurologicznej, by po 3 latach rozpocząć własną praktykę, którą prowadzi do dziś. Dzięki tej pracy czerpie ogromną satysfakcję. Możliwość pracy z ludźmi oraz obserwowanie tego jak zmieniają się pod wpływem prowadzonej terapii daje ogromną satysfakcję. Podopieczni i pacjenci są dla niej motywatorem do dalszego rozwoju i bycia coraz lepszym terapeutą.

Newsletter